trądzik to już historia!

SilicoSan zwalcza trądzik i łojotok, oczyszcza cerę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry oraz poprawia wygląd i kondycję skóry.

Aktywnym składnikiem SilicoSanu jest koloidalna krzemionka w postaci zolu. Zol krzemowy jest to układ koloidalny w posatci cząsteczek silanoli ˃Si-O-Si˂ rozporosznych w wodzie i tworzących tzw. micelle. Układ ten posiada szereg niezwykłych właściwości. Między innymi powstają w nim oddziaływania międzycząsteczkowe bardzo małych odległości - tzw. siły van der Waalsa. Jedna jej gramocząsteczka ma powierzchnię absorpcyjną większą niż boisko do piłki nożnej i działa jak wielki elektromagnes, który przyciąga i wiąże wszelkie substancje, z którymi się zetknie. Bez trudu może związać bardzo dużą ilość zanieczyszczeń. Wystarczy nanieść niewielką ilość silicosanu na objęty problemem obszar skóry, a cząsteczki koloidu „wyłapią” bakterie, ich toksyny, alergeny, tłuszcz oraz wszelkie inne zanieczyszczenia. Po chwili preparat się zmywa, a wraz z nim wszystkie zanieczyszczenia, które „wyłapał”. Pierwsze efekty pojawiają się szybko, bo już bo kilkukrotnym stosowaniu. Aby jednak uzyskać trwały efekt należy stosować preparat przez ok. 4 - 6 tygodni.

SilicoSan, w odróżnieniu od innych preparatów przeciwtrądzikowych, nie zaburza prawidłowej równowagi biologicznej skóry i jest bezpieczny nawet przy długotrwałym stosowaniu. SilicoSan jest dostępny w tubach po 50 ml i 100 ml.

Przeczytaj poszerzoną, profesjonalną informację o przyczynach trądziku, jego różnych postaciach klinicznych, o leczeniu miejscowym i ogólnym (format pdf, 16 stron). Tu możesz pobrać plik trądzik.
 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest kosmetykiem do pielęgnacji cery skóry trądzikowej. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.