Skład i działanie

Składnik aktywny: SilicoSan zawiera jako składnik czynny koloidalny zol krzemionkowy.

Składniki pomcnicze (nieaktywne) INCI: Aqua, Sodium Phosphate (E339), Citric Acid (E333), Xanthan Gum (E450), Triclosan.

Krzem

Krzem jest trzecim najczęstszym, po wodorze i tlenie, pierwiastkiem na ziemi. Posiada on niezwykłe właściwości fizyczne. Można o tym przeczytać w internecie krzem okiem chemika lub w zakładce krzem w biologii. Najpowszechniejszym związkiem krzemu jest jego dwutlenek, który jest głównym składnikiem skorupy ziemskiej.

Dwutlenek krzemu nie rozpuszcza się w wodzie. Aby uzyskać zol krzemionkowy, czyli wodny roztwór dwutlenku krzemu, rozpuszcza się go w roztworach mocnych zasad, np. w ługu sodowym lub potasowym. Powstają krzemiany np. Na2SiO3 czyli sole słabego kwasu krzemowego i mocnej zasady, które w środowisku wodnym są praktycznie prawie w całości zdysycjowane a z grup krzemianowych kwasu ortokrzemowego powstają tzw. tetrahedrony krzemu SiO4-4 czyli ujemnie naładowane cząsteczki, które mają zdolność do kondensacji i tworzenia układów koloidalnych, a w środowisku wodnym zolu krzemionkowego.

Koloidalny zol krzemionkowy, który jest substancją czynną, posiada niezwykłe właściwości wiążące. Dzięki siłom fizycznym (tzw. siłom van der Waalsa1), które powstają w roztworze wodnym zolu krzemionki, działa ona jak elektro-magnes, który wiąże wszelkie zanieczyszczenia, takie jak bakterie, ich toksyny, alergeny, sebum2, krew, wodę itp. z powierzchni, na którą zostanie zastosowana. Jeden mol3 koloidalnego zolu krzemowego posiada powierzchnię adsorpcyjną4 większą od boiska do piłki nożnej o niezwykle silnym ujemnym ładunku elektrostatycznym.

Trzeba drugiej strony podkreślić, że koloidalna krzemionka jest chemicznie obojętna i bardzo słabo wchodzi w reakcje chemiczne. Dlatego stosowanie SilicoSanu jest tak bezpieczne.

Przeczytaj poszerzoną, profesjonalną informację o przyczynach trądziku, jego różnych postaciach, o leczeniu trądziku miejscowym i ogólnym (format pdf, 16 stron). Tu możesz pobrać plik trądzik.
 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest kosmetykiem do pielęgnacji cery skóry trądzikowej. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.