ZALECANY SPOSÓB STOSOWANIA
Pielęgnacja w trądziku

Zajęty przez trądzik obszar skóry np. twarz, szyja, ramiona, dekolt, plecy należy przemyć ciepłą wodą i pozostawić wilgotną. Nałożyć odpowiednią ilość na skórę i pozostawić do wyschnięcia ok. 5 do 10 min. Następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą i osuszyć. Rozpocząć od stosowania 2 razy dziennie przez okres co najmniej 4 tygodni, następnie stosować 1 raz dziennie.

SilicoSan jest jedynym dostępnym preparatem, który można stosować na czynne zmiany zapalne i ropne.

Pielęgnacja cery

W celu okresowego oczyszczania cery (np. raz w miesiący) najlepiej przeprowdzić kąpiel parową twarzy, która otwiera pory, działa łagodząco i wspomaga procesy wymiany gazowej w skórze.

Sposób wykonania: przeprowadzać 1 - 2 razy w tygodniu. Dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej należy dodać do około 1/2 litra gorącej wody. W celu zapewnienia optymalnego kontaktu z uwalnianą parą nachylić twarz nad roztworem, nakrywając jednocześnie głowę ręcznikiem. Zalecany czas zabiegu: 5-10 minut, w zależności od stanu zanieczyszczenia cery. Bezpośrednio po zastosowaniu kąpieli parowej nałożyć maseczkę oczyszczającą SilicoSan. Po 5 - 10 minutach zmyć preparat z twarzy.

Ważne: przed każdym użyciem tubę dobrze wstrząsnąć.

Osoby z nadwrażliwą skórą i/lub alergią w wywiadach powinny przeprowadzic próbę tolerancji przez aplikacją preparatu na większej powierzchnię. Próbę tolerancji najlepiej przeprowadzić na wewnętrznej powierzchni nadgarstka lub okolicy zausznej.

U niektórych osób z wrażliwą cerą,po zmyciu preparatu, może wystąpić chwilowe (do kliku minut) zaczerwienienie skóry. Nie wymaga to żadnego postępowania, a zaczerwienienie ustąpi po kilku minutach samoistnie.

Może również pojawić się uczucie ściągania skóry, zwłaszcza w przypadku cery mieszanej (tłustej i suchej). W takch przypadkach można użyć lekkiego, neutralnego toniku nawilżającego.

Przeczytaj poszerzoną, profesjonalną informację o przyczynach trądziku, jego różnych postaciach, o leczeniu trądziku miejscowym i ogólnym (format pdf, 16 stron). Tu możesz pobrać plik trądzik.
 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest kosmetykiem do pielęgnacji cery skóry trądzikowej. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.