Mocne dziąsła i zdrowe zęby

Większość chorób przyzębia związana jest z obecnością płytki nazębnej tj. nalotu bakteryjnego gromadzącego się na zębach, dziąsłach i uzupełnieniach protetycznych. Bakterie te nie rozkładają cukrów, jak w przypadku próchnicy, tylko białka, co powoduje zasadowy odczyn w kieszonce. Wytwarzane przez nie enzymy i toksyny powodują przewlekły stan zapalny i uszkodzenie okolicznych tkanek.

Choć najważniejszą przyczyną chorób przyzębia jest nieskuteczna higiena jamy ustnej, to mogą być one związane również z niedoborem witamin, paleniem tytoniu, zgrzytaniem zębami, zaburzeniami hormonalnymi lub metabolicznymi np. w cukrzycy, nieprawidłową dietą, nieprawidłowymi uzupełnieniami protetycznymi i zaburzeniem wydzielania śliny.

W leczeniu i zapobieganiu największe znaczenie ma odpowiednia higiena jamy ustnej. Kontrolę nad płytką nazębną utrzymuje się poprzez szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznych, a także przez stosowanie zabiegów profilaktycznych przez stomatologa. Pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej zawierają pewną ilość środków przeciwbakteryjnych, co sprawia, że hamują odkładanie się płytki nazębnej i zapobiegają zapaleniu dziąseł. Jednak środki stosowane w postaci płynów i past docierają do kieszonki dziąsłowej i innych trudnodostępnych miejsc w zbyt małych ilościach co powoduje, że często nie są skuteczne. "Alternatywą może być SilicoDent, który ze względu na swe niezwykłe właściwości adsorbcyjne nawet gdy dotrze do tych miejsc w minimalnych ilościach jest skuteczny!

SilicoDent to nie jest jeszcze jeden nowy i drogi odświeżający płyn do płukania jamy ustnej - wystarczy porównać. Stosowanie SilicoDentu daje niezrównane poczucie głębokiego zabiegu higienicznego w całej jamie ustnej. Dociera do przestrzeni, gdzie poza zabiegiem stomatologicznym żadna szczoteczka czy nić dentystyczna nie dotrze. SilicoDent korzystnie wpływa na stan dziąseł i jamy ustnej, likwiduje płytkę nazębną i krwawienia z dziąseł.

 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest kosmetykiem do pielęgnacji jamy ustnej. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.