Skuteczna pomoc w fibromialgii

Fibromialgia charakteryzuje się przewlekłymi, rozlanymi bólami okołostawowymi, sztywnością, ogólnym zmęczeniem i zaburzeniami snu. Przyczyna fibromialgii jest nieznana. Podnosi się m.in. zaburzenie metabolizmu serotoniny,obniżenie progu czucia bólu z nieprawidłowym jego odczuwaniem. Mogą występować dodatkowo objawy ze strony przewodu pokarmowego, układu moczowego, bóle głowy, zaburzenia pamięci i koncentracji, wysypki skórne, suchość oczu i jamy ustnej, niepokój, depresja, dzwonienie w uszach, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia krążenia palców rąk i nóg, problemy z koordynacją, zespół niespokojnych nóg.

Mylagan to suplement diety zawierający unikalny zestaw 4 ekstraktów: liści stokrotki, liści winogron, pestek oliwki, owocu ananasa oraz tryptofan - ezogenny aminokwas. W 2016 roku skład Myalganu został znowelizowany. Usunieto ze składu ekstrakty słodkich migdałów i owocu pomarańczy, a wprowadzono do składu tryptofan. Więcej o działaniu aktywnych składników preparatu przedstawiono w załadce skład.

Tryptofan (plik pdf) to egzogenny aminokwas, który musi być dostarczany organizmowi, tak jak witaminy z pożywieniem. Nasza przecięnta dieta ma stosounkowo mało tryptofanu, bo szacuje się, że stanowi on zaledwie 1% wszystkich dostarcznych z pożywieniem aminokwasów. Tryptofan jest podstawowym "surowcem" dla naszego organizmu do produkcji m. in. dwóch ważnch hormonów i neuroprzekaźników serotoniny (plik pdf) i melatoniny (plik pdf) czyli tzw. tryptamin. Są one hormonami układu nerwowego i zmniejszenie ich poziomów stwierdza się w większości przypadków fibromialgii.

Myalgan może być stosowany przez każdego jako uzupełnienie codziennej diety. Jest on szczególnie polecany osobom z fibromialgią, gdyż uzupełnianie diety w składniki dostarczane Myalgan korzystnie wpływa na sampoczucie osób je przyjmujących w tym również osób z fibromialgią. Składniki te korzystnie wpływają na uczucie energii i stan napięcia mięśni.


Pobierz plik pdf na temat: "Fibromialgia i zespół przewlekłego zmęczenia" (15 str.)
 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest suplementem diety. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.