Flexoprin krem - skład

Flexoprin krem zawiera w sywm składzie 6 naturalnych naturalnych składników, jest to pięć ekstraktów roślinnych oraz metylo-sulfonylo-metan (MSM) również pochodzenia roślinnego.

Ekstrakt koszyczków rumianku
dostarcza substancje, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne, spazmolityczne (rozluźniające mięśnie), chroniące stawy przed uszkodzeniem oksydacyjnym (oxidative damage) wywołanym kaskadą wolnych rodników powstałą w procesie zapalenia.

Ekstrakt korzenia traganka błoniastego
w medycynie chińskiej Huang qi: jest źródłem m. in. astragalozydów, które połączone z aminokwasami i pierwiastkami śladowymi i wykazujące działanie immunomodulujące, korzystne w reumatoidalnym zapaleniu stawów i innych chorobach autoimmunologicznych takich jak np. toczeń układowy (SLE) poprzez hamowanie nadmiernych reakcji immunologicznych.

Ekstrakt korzenia arcydzięgla chińskiego
w medycynie chińskiej Dong Quai: jest źródłem wielu substancji o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Olejki eteryczne uzyskiwane z arcydzięgla były tradycyjnie stosowane, aby łagodzić problemy reumatyczne.

Ekstrakt korzenia jeżówki purpurowej
dostarcza m. in. echinozydy o właściwościch immunomodulujących, wspomagających proces gojenia oraz proces usuwania toksyn.

Ekstrakt owocu cytryny
jest między innymi bogatym źródłem witamin C, wielu substancji posiadających działanie odkażające, przeciwutleniające i przeciwzapalne, w wyniku którego wywierają efekt przeciwbólowy.

Metylo-Sulfonylo-Metan (MSM)
jest łatwo przyswajalnym źródłem organicznej siarki. Składnik ten jest uzyskiwany z źródła naturalnego czyli ze skrzypu polnego. Organiczna siarka dostarczana przez MSM jest niezbędna w procesach regeneracji i tworzeniu nowych komórek, oraz aby prawidłowo zachodziły procesy naprawcze i gojenia.

 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest kosmetykiem. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.